Eksen Rent Araç kiralama hizmetleri

Kiralama Koşulları.

Eksen Rent a Car kiralama koşulları


KİRALAMA SÜRESİ

Eksen Rent a Car'da en kısa kiralama süresi 24 saattir. Araç teslim saati gecikmelerinde her ek saat için günlük ücretin 1/3’ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmelerde CDW (Kasko) ücreti dahil tam gün ücreti alınır.

UZUN SÜRELİ KİRALAMALAR

30 günü aşan kiralamalar uzun süreli olarak adlandırılır. Fiyatlandırmaları daha uygundur. Uzun süreli kiralamalar için tercih ettiğiniz araç için teklif isteyiniz..

TEK YÖN KİRALAMA

Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda kiralama süresine bakılmaksızın Tek yön ücreti uygulanır. Tek yön ücret bilgileri için Eksen Rent A Car Whatsapp hattını arayabilirsiniz.

ARAÇ TESLİM ALMA / ARAÇ BIRAKMA

Antalya Havalimanı araç teslim alma ve bırakma ana noktamızdır. Bunun dışında taleplerinizi lütfen bildiriniz.

HAVA LİMANLARI HİZMET ÜCRETİ

Antalya Havalimanı Eksen Rent A Car'dan yapılan kiralamalarda Hava Alanı Hizmet ücreti alınmaz.

SÜRÜCÜ BELGESİ / KULLANIM YAŞI

En az 21 yaşını doldurmuş 2 yıllık gecerli ehliyet sahipleri olan şahıslar araç kiralayabilir. Lüks araclarda ise en az 26 yaş yaşını dolmurmuş olma mecburiyeti vardır.

İLAVE SÜRÜCÜ

Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Başka kayıt yoksa ve olası kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.

FİYATLARA DAHİL OLAN / OLMAYAN HUSUSLAR

Fiyatlara araçların sınırsız kilometre kullanım hakkı, araç bakım giderleri ve kasko dahildir. Yakıt, köprü, otoyol ücretleri, trafik cezaları ile sigortalar, tek yön ücreti, araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu gibi ekstra talepler ve Katma Değer Vergisi (KDV) fiyatlara dahil değildir.

ÖDEME / DEPOZİT

Kira ücretlerinin ödenmesinde geçerli tüm kredi kartları kabul edilir. Boş kredi kartı slip’i depozit olarak alınır. Antalya Eksen Rent a Car FİYAT VE KOŞULLAR İLE TARİFEDE BELİRTİLEN ARAÇ TİPLERİNİ ÖNCEDEN HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR.

TRAFİK CEZALARI

Türkiye’deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120km, şehirlerarası yollarda 90km ve şehiriçlerinde ise 50km hıza izin vermektedir. Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz. Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç bırakıldıktan sonra kiralama süresinde kesilmiş olan trafik cezaları Antalya Eksen Rent a Car'a ulaştığı tarih farketmeksizin kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı (mail order) ile kiracıdan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.

Eksen Rent a Car'dan araç kiralanması durumunda koşulları kabul etmiş sayılırsınız.